Aktuality

Zde naleznete aktuální informace o bariérách, změnách provozní doby, dovolených, zástupech  …

přehled známých nepřítomností (Dr. Meloun known absences):

30.3. -31.3. 2021 pohřeb maminky – ordinace uzavřena, ale lze telefonovat sestřičce Růžence

 

Neoočkujeme ZATíM žádnou vakcínou proti Co-19.   Nemáme jedinou, a to ani pro sebe a ani pro Růženku. Až se politici zeschopní a obvoďáky konečně už logisticky zaangažují, okamžitě Vás začnu vakcinovat:

  1. vlna 90+, 2. vlna 80+, 3. vlna 70+, 4. vlna 65+, 5. vlna chronici, 6. vlna ostatní

 

Platí stále mimořádná epidemiologická situace resp. Nouzový status : ordinujeme preferenčně distančně = bezkontaktně, tzn. telefonicky či elektronicky mailem či SMS. Zakazujeme vstup pacienta do čekárny s teplotou, extrémní únavou, ztrátou čichu, chuti, anebo resp. jenž ví, že byl v kontaktu s Kovid +  osobou.

V sesterně jsou samosebou povinné roušky. Eventuální sundání roušky si individuálně rozhodne až posléze lékař.

Nesmíme se totiž stát superpřenašeči a jít do 10-ti denní karantény a tím pádem paralyzovat OBVOD. Nechci si i já sám koronavirozu prožít podruhé (není to totiž žádná obyčejná chřipečka, nýbrž pořádný prevít z netopýra, nevěřte hoaxům a středověkým nevzdělaným popíračům všeho možného a nemožného, zejména nyní vakcinaci a izolaci….)

Akutní stavy budou léčeni mezi 7-9 hod, poté plošná desinfekce ordinace, a poté již optimálně bezkontaktní distanční standard: SMS e-Rp. chronikům, očkování proti tetanu a klíštěti a pneumokokovi a žlouzenkám, akutní předoperační vyšetření, e-PN, OČR, karantény, PCR e-žádanky.

Prevence a závodní a invaliditní a řidičské prohlídky apod… jsou Nařízením vlády ČR č. 418/2020 Sb. úplně odloženy. V očekávání alespoň do té doby, než proběhne první vakcinační vlna pro chroniky a seniory a zdravotníky a hasiče a energetiky a policisty a vládu.

Lidé při zahajování/ukončování KHS karantény budou obsluhováni nadále pouze distančně, a povinně MZ nařízené testy při návratu do komunity budou absolvovat v profesionální laboratoři MeDiLa (areál veteriny ve Štrossově ul.) anebo v Pardubické nemocnici www.nempk.cz/testovani, nikoliv v naší „čisté ordinaci“, oč se stále hygienicky snažíme. Nejsme se sestričkou sebepoškozovači resp. sebevrazi.  Žádanky budeme vystavovat elektronicky = bezkontaktně, distančně (email, SMS).

Kdo potřebuje výpis (dle aktuálního Cenového výměru MZd 409,- K) ze ZD např. typicky pro závodního lékaře, zavolá minimálně 10 dní předem, opravdu neumíme zázraky do druhého dne. A ve „Stavu nouze“ to stejně bude pouze po event. telef. domluvě, naprosto legálně nemusíme teď vůbec vyhovět, spousta personalistů je totiž naprosto neinformována a vyžaduje nevyžadatelné.

 

a) Od 1.1.2018 zrušena pevná linka ordinace 466881692, zůstává mobil 732371004.

b) od 1.1.2020 zde před Poštou2 již nelze parkovat

 

 

!! důležitá poznámka: zastupující lékař  neprovádí úkony sociální (návštěvy, důchody, posudky …) ani komerční (výpisy, potvrzení, posudky …), ani preventivní závodní prohlídky, pouze a výjimečně z důvodů zřetele hodných VSTUPNÍ pracovně-lékařskou závodní medicínu, neřeší chronické diagnózy,  jenom akutní onemocnění, přičemž takto vesměs souběžně zastupuje i sousední praxi PL, tzv. „dvojče na revanš“. Ve stavu nouze samozřejmě NIHIL!