Aktuality

Zde naleznete aktuální informace o bariérách, změnách provozní doby, dovolených, zástupech  …

Máme dostatečný počet antikovid vakcín Co-19: AstraZeneca, Moderna,  Johnson a Johnson. Přijďte se naočkovat. Zdarma. Protichřipkové vakcíny Influvac Tetra již máme, taktéž zdarma.

přehled známých nepřítomností (Dr. Meloun known absences):

nyní standardní provoz ordinace

III. dávku proti Co-19 budeme po 8. měsíci od druhé dávky aplikovat mRNA vakcínou Moderna

 

Dovolená 2021: 27.9., 29.10. 18-19. 11.,

Vánoční provoz 2021: 23.12 ano, 27. – 29.12 ne, 30.12. ano, 31.12. ne

Jistá dovolená v roce 2022:

1.7., 4.7., 31.10.,18.11., 27-29.12.2022

———————————————————————————————-

 

Eventuální akutní případy při naší nepřítomnosti ošetří: (nikoliv výpisy či celkové prohlídky z jakéhokoliv důvodu):

  1. a) MUDr. Jiráň , poliklinika ČD, Pernerovo nám. (vchodem na rohu parkoviště) … cca 400m od naší cyklověže
  2. b) MUDr. Kašuba, adresou dtto

 

————————————————————————————————–

Jinak na podzim očekávám pochopitelné telefonické přetížení Růženky, berte na to ohled ! A kdo bude nepříjemný, arogantní, pak mu doporučuji změnu praktického lékaře.  Ke stávající své bohaté zdravotní agendě jen taktak stíhá zvednout cca každý 10-tý hovor. SMS nyní neřešíme vůbec. Mně „jste totiž  zablokovali“ ordinační Outlook přes 14.000 nepřijatými maily,  a to jich stíhám z ještě nevyblokovaného domácího PC každý den  skoro 100 vypořádávávat.

Platí stále mimořádná epidemiologická situace, preferenčně distančně = bezkontaktně, tzn. telefonicky či elektronicky mailem. Zakazujeme vstup pacienta do čekárny s teplotou, extrémní únavou, ztrátou čichu, chuti, anebo resp. jenž ví, že byl v kontaktu s Kovid +  osobou.

V čekárně a sesterně jsou samosebou povinné roušky/respirátory a desinfekce. Eventuální sundání roušky si individuálně rozhodnu až posléze já, lékař.

Nesmíme se totiž stát superpřenašeči a jít  do karantény a tím pádem paralyzovat OBVOD. Nechci si i já sám koronavirozu prožít podruhé (není to totiž žádná obyčejná chřipečka, nýbrž pořádný prevít z netopýra, nevěřte hoaxům a středověkým nevzdělaným popíračům všeho možného a nemožného, zejména nyní vakcinací)

Akutní stavy budou léčeni mezi 7,00-9,00, poté plošná desinfekce ordinace, a poté již optimálně bezkontaktní distanční standard: SMS e-Rp. chronikům, akutní předoperační vyšetření, e-PN, OČR, karantény, PCR e-žádanky.  Očkování proti tetanu a klíštěti a pneumokokovi a žloutenkám probíhá stále standardně.

Lidé při zahajování/ukončování KHS karantény budou obsluhováni nadále pouze distančně, a povinně MZ nařízené testy při návratu do komunity budou absolvovat v profesionální laboratoři MeDiLa (areál veteriny ve Štrossově ul. či  KOLF) anebo v buňce před nádražím, nikoliv v naší „čisté ordinaci“, oč se stále hygienicky snažíme. Nejsme se sestričkou sebepoškozovači resp. sebevrazi.  Žádanky budeme vystavovat elektronicky = bezkontaktně, distančně emailem.

Kdo potřebuje výpis (dle aktuálního Cenového výměru MZd 409,- Kč) ze ZD např. typicky pro závodního lékaře, zavolá minimálně 10 dní předem, opravdu neumíme zázraky do druhého dne. Legálně dle Vyhlášky  je lhůta 30 dní. Spousta personalistů je totiž naprosto neinformována a vyžaduje bezohledně nevyžadovatelné s penalizačním vyhrožováním svým zaměstnancům.

—————————————————————————————————————————————————————————————————

a) Od 1.1.2018 zrušena pevná linka ordinace 466881692, zůstává mobil 732371004 (bohužel permanentně obsazený).

b) od 19.4.2021 zde před Poštou2 již nelze parkovat, nová osobní plotová branka České pošty bude otevřena během ordinování, vjezd autem nikoliv.

 

 

!! důležitá poznámka: zastupující lékař  neprovádí úkony sociální (návštěvy, důchody, posudky …) ani komerční (výpisy, potvrzení, posudky …), ani preventivní závodní prohlídky, ani předoperační vyšetření, neřeší chronické diagnózy,  jenom akutní onemocnění, přičemž takto symetricky zastupuje i sousední praxi PL, tzv. „dvojče na revanš“.